Ammattiliitto JHL järjestää keskiviikkona 22.9. klo 18 webinaarin JHL-vaaleista: mitä tapahtuu, milloin ja miksi. Webinaarissa kuulet mitä tekee JHL:n edustajisto ja miten ehdokkaaksi pääsee sekä etenkin miksi ehdokkaaksi kannattaa alkaa. Luvassa on tiukkaa asiaa, muttei ryppyotsaisesti.
Webinaarin ohjelma
- Liiton johtokolmikko, puheenjohtaja Päivi Niemi-Laine sekä toimialajohtajat Håkan Ekström ja Teija Asara-Laaksonen kertovat liiton tuoreimmat kuulumiset.
- Vinkkejä kampanjointiin ja mainostamiseen kertoo JHL:n viestintäjohtaja Kristiina Ahonen
- SAK:n nykyinen ja JHL:n entinen puheenjohtaja Jarkko Eloranta kertoo millaista ääntä ehdolle asettujien kannattaa pitää niin omasta kuin työelämän puolesta. Ja ennen muuta miksi ehdokkaaksi asettuminen tässä ajassa on erityisen tärkeää!
- Webinaarin juontaa JHL:n järjestämiskoordinaattori Mikko Siljander.
Materiaaleja netistä
JHL tarjoaa valmiina paljon materiaalia vaaleihin. Liiton edustajistovaalisivuilta löydät mm. vaalilogon, julisteita, word- ja powerpoint-pohjan, ovenkahvakyltin, somekuvia ja paljon muuta.
Vaalisivulta löydät kaiken vaaleihin liittyvän tärkeän tiedon ja linkit sekä tarkat aikataulut.